آخرين اخبار

«دریا و ماهی پرنده» و حضور در بخش اصلی جشنواره مسکو

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

فیلم سینمایی «دریا و ماهی پرنده» ساخته مهرداد غفارزاده به بخش اصلی جشنواره فیلم مسکو راه یافت.

به گزارش روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «دریا و ماهی پرنده» به کارگردانی مهرداد غفارزاده و تهیه کنندگی امیر پورکیان به تازگی از طرف دبیرخانه جشنواره فیلم مسکو برای حضور در بخش اصلی این جشنواره پذیرفته شده است. این جشنواره خرداد سال جاری برگزار خواهد شد و سازندگان نسخه ای متفاوت از آنچه در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به نمایش درآمد را برای نمایش در این فستیوال به دبیرخانه ارسال کرده اند.

در واقع حضور «دریا و ماهی پرنده» در بخش اصلی این جشنواره اتفاق مهمی برای سینمای ایران محسوب می شود و باید به انتظار نشست که هیأت داوران جشنواره فیلم مسکو چه واکنشی را نسبت به فیلم غفارزاده نشان خواهند داد. حضور «دریا و ماهی پرنده» در حالی در این جشنواره قطعی شده که این فیلم برای دریافت پروانه نمایش با مشکلاتی مواجه بود تا اینکه سرانجام طی توافقاتی با ارشاد و با انجام اصلاحاتی فیلم موفق به دریافت پروانه نمایش شد. ضمن اینکه سازندگان قرارداد اکران این فیلم را در گروه هنر و تجربه به تازگی ثبت کرده اند.

پورکیان درباره نسخه ای که قرار است در جشنواره مسکو به نمایش درآید گفت: «در نسخه ارسالی زمان فیلم و برخی پلان ها کوتاه تر شده و این نسخه به طور کامل با نسخه ای که در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به نمایش درآمد بسیار متفاوت است. خوشحالم که فیلم راه خودش را پیدا کرده و امیدوارم که بتواند نظر هیأت داوران را نیز جلب کند».

همایون ارشادی، نیوشا ضیغمی، امیرحسین رستمی، نادر فلاح، ارشیا طالبی، علی اکبر صحرایی، مازیار نوروزی، محسن تمیزی همراه با مهرداد غفارزاده بازیگران اصلی این فیلم هستند.

«دریا و ماهی پرنده» که مضمونی اجتماعی دارد به طور مشترک توسط مهرداد غفارزاده و اکبر روح به نگارش درآمده و محصول موسسه هنری خانه فیلم پروان است. پورکیان در حال حاضر فیلم سینمایی «خنده های آتوسا» به کارگردانی علیرضا فرید را نیز به عنوان تهیه کننده آماده نمایش دارد.

افزودن نظر

در مورد مطلب فوق نظر خود را بيان نماييد.


کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

اخبار «دریا و ماهی پرنده» و حضور در بخش اصلی جشنواره مسکو