آخرين اخبار

نسخه فعلی «دریا و ماهی پرنده» با نظر منتقدان تغییر می‌کند/ احتمال اکران تا پایان سال

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

مهرداد غفارزاده اعلام کرد نسخه‌ای که از «دریا و ماهی پرنده» به جشنواره فجر می‌رود، با نسخه فعلی متفاوت است.

 

غفارزاده درباره جدیدترین فیلم خود به سوره سینما گفت: ۱۰ دی ماه، فیلم «دریا و ماهی و پرنده» را طی یک نمایش خصوصی برای گروهی از هنرمندان و منتقدان به نمایش در می آوریم تا آخرین نظرات افراد کارشناس و صاحب نظر را دریافت کنیم و در صورت پذیرفته شدن در جشنواره، بهترین نسخه ممکن از فیلم را به بازار رقابت بفرستیم. «دریا و ماهی پرنده» برای شرکت در جشنواره های خارجی هم آمادگی دارد و ما تلاش های خود را در این مسیر هم سامان می دهیم، چون قصه فیلم، می تواند در همه جای جهان مخاطب داشته باشد.

وی دریاره داستان این فیلم گفت: قصه این فیلم واقعی نیست، اما در سال ۷۴ و در زمانی که هنوز یک روزنامه نگار بودم به کانون اصلاح و تربیت رفته بودم تا گزارشی تهیه کنم. همانجا چنین سوژه ای به ذهنم رسید، اما اگر بعد از نزدیک به بیست سال آن را ساخته ام، علتش بر می گردد به اینکه قبلا مستند کار می کردم و زمانی که به سینمای داستانی روی آوردم، هرگز نخواستم با عجله قدم بردارم و بین این فیلم و فیلم قبلی دو سالی وقفه افتاد.

این کارگردان درباره انتخاب بازیگران فیلم جدید خود توضیح داد: برای انتقال مفاهیم ارزشمند و داشتن فیلمی که هم هنری و تجربی باشد و هم بفروش، باید از چهره های شناخته شده تر استفاده کرد. ما سوژه جهان شمولی داشتیم و به همین دلیل انتخاب همایون ارشادی یکی از بهترین انتخاب های ممکن بود. امیرحسین رستمی نیز با وجود اینکه در این کار متفاوت از کارنامه خود ظاهر شده اما بازی جذاب او قدری از تلخی فضا می کاهد. نیوشا ضیغمی با وجود اینکه دو سال بود کار نمی کرد این فیلمنامه را انتخاب کرد چون به گفته خودش «دریا و ماهی پرنده» در راستای تصمیمات جدید حرفه ای او مبنی بر سنجیده تر کار کردن بوده است. ایشان قصه و نقش خود را بسیار دوست داشت و امیدواریم در جشنواره هم حضور پیدا کنیم و بتوانیم بازخورد این زحمات را در نگاه منتقدان ببینیم.

«دریا و ماهی پرنده» با بازی همایون ارشادی، نادر فلاح، نیوشا ضیغمی، امیر حسین رستمی و … درباره بچه های یک کانون اصلاح و تربیت است. این فیلم به شرط پذیرش در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر حاضر خواهد بود.

نظرات 

 
تشکرمدیر سایت کانون سه شنبه 21 بهمن 1393 ، ساعت 09:47
از آقای غفار زاده کارگردان فیلم " دریا وماهی پرنده " سپاسگزاریم که با اعتماد به آقای صحرایی فرصتی فراهم نمودند تا ایشان بتواند استعداد و هنر خود را به نمایش بگذارد. وامیدواریم آقای امیر پوکیان تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دریا و ماهی پرنده» به قول خود عمل نموده وبا اکران ویژه همراه با زیر نویس کمک کنند تا ناشنوایان هم بتوانند فیلم " دریا و ماهی پرنده "را ببینند. همچنین آرزو میکنیم این امکان و فرصت برای تک تک جوانان با استعداد ناشنوا در تمامی زمینه های فرهنگی و هنری فراهم گردد تا استعدادهای نهفته خود را شکوفا کرده و در راه موفقیت گام بردارند.
در اینجا لازم است از سرکار خانم مرجان شفیعی که بعنوان رابط بین آقای صحرایی و دست اندرکاران فیلم ارتباط برقرار کردند سپاسگزاریم.
کانون ناشنوایان ایران

www.incd.ir
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

در مورد مطلب فوق نظر خود را بيان نماييد.






کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

اخبار نسخه فعلی «دریا و ماهی پرنده» با نظر منتقدان تغییر می‌کند/ احتمال اکران تا پایان سال